Wszystko co powinieneś wiedzieć o Ursusie 235

Spis treści

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Ursusie 235. 1

Ursus mf 235 katalog i informacje podstawowe o modelu. 1

235 Ursus opinie użytkujących. 1

Ursus 235 części – gdzie szukać?. 1

A jak kształtuje się cena ursusa 235?. 2

Wszystko co powinieneś wiedzieć o Ursusie 235

Zdecydowanie się na odpowiedni ciągnik to nie lada wyzwanie. Musimy przede wszystkim pamiętać o tym, żeby wybrany przez nas model sprawdził się w wielu zadaniach, jakie przewidzimy. Bardzo ciekawym i często wybieranym ciągnikiem jest ursus 235. Oferuje nam on przystępną cenę oraz dobre parametry. Dlaczego jednak jest to tak atrakcyjne rozwiązanie?

W artykule poruszymy nie tylko informacje podstawowe odnośnie ciągnika mf 235 ursus. Oprócz tego, zwrócimy również uwagę na opinie osób, które użytkują tę maszynę. Dzięki temu dowiemy się jakie są zalety tego ciągnika oraz na co należy uważać. Pamiętaliśmy oczywiście również o tym, żeby opisać co nieco sprawę części ursusa mf 235.

Ursus mf 235 katalog i informacje podstawowe o modelu

Ursus model mf 235 to bardzo prosta i długo produkowana maszyna. Swoją historię rozpoczęła pod koniec lat 80tych i do dziś jest to jeden z najciekawszych modeli, jakie znajdziemy w tej cenie. Wyposażony on został w czterosuwowy silnik rzędowy z wtryskiem paliwa bezpośrednim. Co ciekawe, znajdziemy tutaj trzy cylindry i jedynie 38 KM mocy z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 144 Nm.

Co ciekawe, ciągnij produkowany był na licencji firmy Massey Ferguson i przewidziany został do prac , gdzie maksymalny udźwig podnośnika wynosić powinien 1070 kg. Pomimo małych rozmiarów i stosunkowo małej mocy, system maszyn rolniczych zalicza ten ciągnik w swojej klasyfikacji do klasy 4.

235 Ursus opinie użytkujących

Przeglądając opinie ursusa 235, warto zwrócić uwagę na szereg pochlebnych opinii dotyczących niezawodności tego modelu. Bardzo pozytywnie użytkownicy wypowiadają się na temat silnika, jaki zastosowano podczas produkcji ursusa 235. Silnik Perkinsa o oznaczeniu AD3.152 charakteryzuje się dosyć dobra kulturą pracy oraz niskim spalaniem.

Warto również zaznaczyć, że urządzenie idealnie nadaje się do użytku z pługiem 2 skibowym. Można również wypróbować ten model w przypadku pługów 3 skibowych, ale jego wydajność będzie nieco gorsza.

Ursus 235 części – gdzie szukać?

Przeglądając katalog części ursus 235 z łatwością możemy znaleźć informacje dotyczące zarówno nowych, jak i używanych części. Jeśli jednak interesuje nas używany ciągnik rolniczy ursus 235, to warto pamiętać o dostępności części oraz ich cenie, gdyż z pewnością przyjdzie nam na początku wydać dodatkową sumkę na wymianę płynów eksploatacyjnych oraz typowych zużywających się elementów.

Jeśli chodzi o zakup części, to najlepiej będzie zapoznać się z cenami nowych części oryginalnych i zamienników. Nawet w bardzo dobrej jakości części zamienne mogą kosztować o wiele mniej, co zdecydowanie poprawi stan naszego portfela. Nie polecamy szukać części używanych, gdyż nie mamy gwarancji jaki jest ich stan faktyczny. 

A jak kształtuje się cena ursusa 235?

Nowy ursus mf 235 ceny wysokiej nie miał, tak więc i na rynku wtórnym modele te oferują nam przystępną cenę. Ładny i zadbany model z końca produkcji kosztować nas będzie około 20 000-25 000 zł. Pamiętajmy jednak, że w przypadku zakupu jakiegokolwiek ciągnika, w tym ursusa mf 235, należy także pamiętać o ewentualnych kosztach naprawczych.